Cesta:

Po ceste úspechu

Spoznajte príbehy našich kolegov, ktorí sa spoluprácou s Aegon Partner vydali po ceste úspechu. Inšpirujte sa kariérou druhých a objavte možnosti, ktoré ponúka trh finančných služieb.

 sabolovaIng. Zuzana Sabolová
oblastný manažér Bratislava

Byť v správnom čase na správnom mieste... Táto veta mi vždy napadne, keď začnem spomínať na svoje začiatky v poisťovníctve. Skončila som Chemickotechnologickú fakultu so zameraním na ropu a zemné plyny a pohrávala som sa s ponukou zostať na fakulte a venovať sa vedeckej práci. Spoznala som však svojho manžela a čoskoro prišlo na svet prvé z našich štyroch detí. K práci som sa po materských povinnostiach vrátila až v roku 2003, kedy na Slovensko vstúpila i značka Aegon. Dostala som ponuku podieľať sa na rozbehu novej poisťovne, ktorá vznikala na povestnej „zelenej lúke". Zistila som, že poisťovníctvo nemá na Slovensku veľmi dobré meno a jedno z mojich predsavzatí bolo po kvapkách to meno vylepšovať. To predsavzatie ma ženie aj dnes. Snažím sa klientom poradiť tak, aby odchádzali spokojní a hlavne dostatočne informovaní, aký produkt uzavreli. Stále je pre mňa nepochopiteľné, s akým nasadením sú klienti schopní si podrobne preštudovať zľavové letáky, aby ušetrili pár centov za jogurt, ale bez mihnutia oka podpíšu poistenie za niekoľko sto eur bez toho, aby si prečítali základné poistné podmienky. Dennodenná realita niekedy teší, niekedy vyčerpáva, ale to poďakovanie od klientov po poistných udalostiach ma utvrdzuje v mojom rozhodnutí pracovať v tomto segmente aj naďalej.

hanzlikMgr. Roman Hanzlík
regionálny riaditeľ

Už v mladosti mi ako rádovému zamestnancovi prekážalo na mojom zamestnaní viacero vecí. Vždy o mne rozhodoval niekto iný a rovnako som nemal možnosť zvýšiť si sám svoj príjem. Vždy som počúval, že viac roboty môžem dostať, no viac peňazí určite nie. Sarkastické rady tipu že budem robiť, čo mi iní kážu alebo môžem ísť, pretože na moje miesto čaká dvadsať ďalších. Výsmech, že vlastnú iniciatívu môžem prejavovať doma. Bolo to veľmi deprimujúce, no zároveň veľmi poučné obdobie. V roku 2009 som sa rozhodol, že toto nie je smer, akým by som sa chcel uberať pri svojej sebarealizácii. Preto som dal výpoveď a začať podnikať. Keďže nie som práve manuálne zručný a k fyzickej práci neinklinujem, najviac ma zaujal obchod. V prvých rokoch som sa hľadal, nevedel som, ktorým smerom sa vybrať. Začal som predávať hračky, liečebné prístroje, potom čistiacu techniku a nehnuteľnosti. Stal sa vlastným pánom. Mohol som sa sám rozhodovať, sám som si manažoval vlastný príjem. Bohužiaľ, kvôli časovej vyťaženosti som začal pociťovať, že nemám žiadny voľný čas na svoju rodinu. Hľadal som ďalej.

Práve v tomto období som vstúpil do sveta finančníctva, sprvoti ako externista. V roku 2011 ma oslovil vtedajší agentúrny riaditeľ poisťovne Aegon pre oblasť Trenčianskeho kraja. Keď som sa ho opýtal, čo také mi Aegon môže ponúknuť, čo mi iná spoločnosť neponúkne, usmial sa a povedal len tri slová: „Tvoju druhú rodinu!". So spoluprácou som súhlasil a už po krátkej dobe som zistil, že mal pravdu. Aegon sa skutočne stal mojou druhou rodinou. Čím dlhšie som v tejto spoločnosti, tým viac som presvedčený, že práve Aegon Partner je sieť, kde chcem pôsobiť po zvyšok svojho pracovného života.